Virtuální realita

Virtuální realita

Virtuální realita (VR), nebo virtuální prostředí je technologie umožňující uživateli interagovat se simulovaným prostředím. Technologie virtuální reality vytvářejí iluzi skutečného světa (např. při výcviku boje, pilotování, lékařství), nebo fiktivního světa počítačových her.Jde o vytváření vizuálního, sluchového, hmatového či jiného zážitku budícího subjektivní dojem skutečnosti pomocí zobrazovacího zařízení počítače, speciální audiovizuální helmy, brýlí atd., popř. oblečení snímajícího pohyb a stimulujícího hmat nebo jiné vjemy vyvolávající techniky.

HTC VIVE – aktuální špička na trhu

HTC Vive je v našich očích králem headsetů pro virtuální realitu. Pokud patříte mezi náruživé hráče, chcete proniknout do světa virtuální reality, tento systém byste si neměli nechat ujít.

HTC VIVE je jedinou virtuální realitou, kde se můžete pohybovat a pro pohyb potřebujete prostor. Doporučené je minimum 2x2 m, ideální je však prostor 4x4 m. Pohyb v prostoru kontrolují laserové snímače.

NAVÍC - PROJEKCE

Prozatím se u nás ve virtuální realitě pohybujete sami, později propojíme další hráče. Ale abyste nehráli sami, Váš virtuální svět promítáme tak, aby Vaši kamarádi nebo přátelé tak viděli kde jste, co hrajete, co vidíte a kde se procházíte. Jsou tak ve hře spolu s hráčem, mohou fandit křičet a pomáhat.